„Ćwiczenia z nie-powodzenia” — spacer performatywny Moniki Drożyńskiej
6 września Monika Drożyńska „Ćwiczenia z nie-powodzenia”
godz. 12.00 — prezentacja w Galerii BWA
godz. 12.30 — spacer performatywny w Parku Powstańców Śląskich
Monika Drożyńska jest artystką i projektantką, absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się projektowaniem ubrań, haftuje, pracuje z tkaniną, którą często łączy z akcjami społecznymi oraz instalacjami w przestrzeni publicznej. W latach 2004-2010 prowadziła Punkt — nazywany pierwszym konceptstorem w Polsce. Laureatka prestiżowego konkursu British Council International Young Fashion Entrepreneur. Współpracowała m.in. z Centrum Sztuki Współczesnej Zamkiem Ujazdowskim, Zachętą Narodową Galerią Sztuki i Teatrem Wielkim Opera Narodowa w Warszawie, Galerią Arsenał w Białymstoku, Muzeum Współczesnym we Wrocławiu, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku, MuseumQuartier w Wiedniu oraz European Culture asosiation w Istambule. Stypendystka Ministerstwa Kultury oraz Visegrad Artist Residency Program. Finalistką Konkursów „Kulturalne odloty” Gazety Wyborczej oraz „Kulturysty” konkursu radiowej Trójki, dwa razy zgłoszona do Paszportów Polityki. Jej prace znajdują się w zbiorach Galerii Sztuki Współczesnej „Bunkier Sztuki”, Muzeum Narodowego w Krakowie, kolekcji Deutsche Bank oraz w kolekcjach prywatnych.
projekt edukacyjno-artystyczny DO SZTUKI GOTOWI START! Harmonogram działań w ramach 9. edycji: 14—17 lipca 2020 r. — warsztaty i akcja artystyczna pt. „Powrót do...
Szczęście jest mutacją? Czy tak można dosłownie odczytać znaczenie w kulturze czterolistnej koniczyny, która jest zmutowaną wersją koniczyny białej? Naukowcy do dziś nie wiedzą, co ową mutację powoduje, ale nie będzie to przedmiotem naszych rozważań. Koniec z subwersją! Koniec z „lubię”, „nie lubię”, koniec logicznego myślenia i wartościowania! I innych chorych nawyków naszego umysłu! Ogłaszam początek afirmacji! We wrześniowe popołudnie spotykamy się by poszukać czterolistnej koniczyny (niekoniecznie znaleźć). A więc zapraszamy do zabawy! Niech żyją: absurd, żart i zabawa!
A na koniec autorytet: „Zabawy nie da się negować. Negować można wszelkie niemal abstrakcje: prawo, piękno, dobro, duch, Boga! Powagę można negować, zabawy nie można. Wraz z zabawą poznajemy jednak, czy tego chcemy czy nie — ducha” /Johan Huizinga „Homo Ludens”/.
Dodatkowe informacje oraz zapisy na warsztaty:
tel. +48 (32) 259 90 40 wewn.13
lub Aneta Zasucha: 510 853 090
edukacja@bwa.katowice.pl