warsztaty ŚPIEWU BIAŁEGO z Fundacją OVO dla Kultury i Edukacji
Termin
8 lipca, godz. 12.00—19.30
Miejsce
Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”
Witold Kozłowski — instruktor śpiewu białego Fundacji OVO, założyciel zespołu OVO. Od 20 lat prowadzi warsztaty z głosem i śpiewem. Jego uczniowie są laureatami konkursów i festiwali, liderami zespołów muzycznych, instruktorami śpiewu. Typ nauczyciela-przewodnika - ma w sobie wiele entuzjazmu, który potrafi skutecznie przekazać innym.
Jego metoda pracy nad głosem była prezentowana m.in. na: Konferencji Logopedycznej na Uniwersytecie Rzeszowskim (2012), III Ogólnopolskiej Konferencji dla Pedagogów i Instruktorów „Animacja czasu wolnego dzieci i młodzieży — Wydobyć Siebie dla Siebie” (Gdańsk 2006) oraz opisana w książkach „Głos-język-komunikacja” (Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego 2014), „Animacja kultury. Metody. Działania. Inspiracje” (Warszawa 2005). Pracował jako konsultant wokalny dla wytwórni OPUS FILM, Cieszyńskiego Studia Teatralnego, Teatru Elipsa, Pilskiego Teatru Wirtualnego, zespołów folkowych Percival, Krzikopa, Vidlunnia, Sudarynja, Tygiel Folk Banda, Pole Chońka, Drewno, Łysa Góra, Zespołu Regionalnego ISTEBNA, Sokotuchy, chóru Quasi Coro. Jako wokalista brał udział w projektach Kapeli ze Wsi Warszawa i zespołu Żywiołak. Na zaproszenie Grzegorza Brala i Anny Zubrzycki w latach 1996—1998 uczestniczył w pracach nad powołaniem Teatru Pieśń Kozła oraz grał w pierwszym spektaklu zespołu Pieśń Kozła — dytyramb. Prowadził warsztaty dla Fundacji Braci Golec, pracowników socjologii Uniwersytetu Łódzkiego i logopedów na Uniwersytecie Rzeszowskim. Współpracował z Ośrodkiem Terapii i Rozwoju „Zakątek” w Radomsku. Brał udział w wyprawach terenowych do Europy Wschodniej i na Bałkany. Współtworzył zespół Percival-OVO.
Warsztaty BEZPŁATNE, wymagane są zapisy!
Dodatkowe informacje oraz zapisy na warsztaty:
Aneta Zasucha
tel. +48 (32) 259 90 40 wewn.13
edukacja@bwa.katowice.pl
LIczba miejsc ograniczona.
BRAK WOLNYCH MIEJSC, istnieje możliwość wpisania na listę rezerwową.
projekt edukacyjno-artystyczny DO SZTUKI GOTOWI START! Harmonogram działań w ramach 9. edycji: 14—17 lipca 2020 r. — warsztaty i akcja artystyczna pt. „Powrót do...
Kiedy śpiewam pieśń białym głosem, czuję dźwięk fizycznie w ciele. To są wibracje, które czuję w kościach, plecach, uszach, nosie i czaszce. Jeśli znajdzie się kogoś, kto podobnych rzeczy szuka w śpiewie, to można spotkać się: pośpiewać i wymienić się wibracją. Tak naprawdę pieśni są bardziej dla śpiewaków niż dla słuchaczy. Znacznie większą frajdę ma osoba, która śpiewa, niż ta, która słucha. Po prostu działanie pieśni można poczuć dopiero wtedy, kiedy samemu zacznie się je śpiewać.
Witold Kozłowski — prowadzący
Dla kogo?
Warsztaty są przeznaczone dla osób, które lubią śpiewać (lub chcą zacząć śpiewać), lubią poznawać nowe pieśni, chciałyby rozwinąć swoje umiejętności głosowe i doświadczyć przyjemności śpiewu wspólnotowego. Nie ma wymagań co do posiadanych muzycznych doświadczeń, umiejętności czy wiedzy.
Warsztat wprowadza w podstawy naturalnej emisji głosu — umiejętności posługiwania się otwartym rozluźnionym głosem i pełnym oddechem. W programie: ćwiczenia oddechowo-emisyjne, rozgrzewka głosowa, nauka pieśni wielogłosowych. Materiał muzyczny oraz ćwiczenia są dostosowane do potrzeb i możliwości uczestników.
Na zajęcia prosimy zabrać wygodny, luźny strój do ćwiczeń fizycznych (długie spodnie materiałowe/dresowe, koszulka) oraz lekkie obuwie zmienne (nie na obcasach, nie klapki) oraz wodę niegazowaną do picia.