teatr, pieśń i taniec — warsztaty twórcze z Living Space Theater
Uczestnicy
Osoby od 16 roku życia. Zapraszamy ludzi z pasją i zaangażowaniem, pełnych chęci do działania i rozwoju osobistego. Najważniejsza jest inicjatywa twórcza!
Miejsce
Galeria Sztuki Współczesnej BWA
Harmonogram
28.08.2017 r., godz. 18.00—21.00
ODDECH I GŁOS — „Jak umiejętnie nakrzyczeć na…?” — Sesja poświęcona pracy nad swobodnym przepływem oddechu i naturalnym wydobywaniem głosu z siebie.
29.08.2017 r., godz. 18.00—21.00
ŚPIEW — „Jak czarować głosem?” — Popracujemy wspólnie nad pozbyciem się wszelkich oporów przed wydobywaniem głosu. Nauczymy się pieśni ludowych w połączeniu z ruchem.
30.08.2017 r., godz. 18.00—21.00
ZMYSŁY — „Jak poczuć więcej?” — Pobudzimy każdy zmysł z osobna, by ostatecznie stać się zmysłowymi istotami. Udowodnimy, że w codziennym życiu nie dostrzegamy wielu, bardzo wielu otaczających nas rzeczy…
31.08.2017 r., godz. 18.00—21.00
WYOBRAŹNIA — „Jak zastąpić narkotyki?” — Przy pomocy metod wizualizacyjnych odkryjemy na nowo wspaniałość naszej wyobraźni i nauczymy się z niej korzystać.
01.09.2017 r., godz. 18.00—21.00
CIAŁO — „Jak to działa?” — Czym jest właściwie nasze ciało? Umiejętne korzystanie z ciała i uświadomienie sobie jak ono działa, pozwoli na jego efektywne wykorzystanie.
02.09.2017 r., godz. 18.00—21.00
TANIEC — „Nie czujesz kiedy tańcujesz!” — Taniec od wieków pomagał pozbyć się napięć emocjonalnych i poczuć wolność. Sprawdzimy to w praktyce!
Prowadzący
Grzegorz Łabuda — Współzałożyciel Living Space Theatre. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Otrzymał Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne w 2016 roku. Finalista międzynarodowego konkursu choreograficznego „3…2…1… taniec” organizowanego przez Krakowskie Centrum Choreograficzne — NCK w Krakowie oraz międzynarodowego konkursu „Open Stage” w Teatrze de Meervaart w Amsterdamie. Współtwórca i wykonawca performance’ów ulicznych w ramach projektu edukacyjnego „Do sztuki gotowi start!” organizowanego przez Galerię Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach (2014—2015). Uczestnik projektu badawczego 1st and 2nd CEEC-China Summer Dance Camp. Aktor, tancerz w spektaklach Jacka Łumińskiego, Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej, Katarzyny Raduszyńskiej, Radosława Rychcika, Edana Gorlickiego, Wojciecha Farugi, Macieja Kuźmińskiego. Laureat wielu konkursów i festiwali. Obecnie zdobywa wiedzę i doświadczenie pod okiem wybitnych polskich i zagranicznych artystów.
Jakub Margosiak — Pomysłodawca i założyciel Living Space Theater. Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie oraz wolny słuchacz na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Był asystentem prof. Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej w ramach przedmiotu „Techniki taneczne” w PWST Kraków. Stypendysta Rektora PWST, członek International Dance Comittee. Otrzymał zaproszenie do poprowadzenia warsztatów i wygłoszenia wykładu podczas International Dance Symposium „Dancing in the Body of Nature” organizowanego przez International Dance Committee of the International Theatre Institute w ramach 35th ITI World Congress. Ponadto brał udział w International Summer Program organizowanym przez Roberta Wilsona w Watermill Center w Nowym Jorku. Miał szansę pracować i uczyć się m.in. z: Janem Peszkiem, Robertem Wilsonem, Dorotą Segdą, Agnieszką Mandat, Krzysztofem Globiszem, Isabelle Schad, Hege Haagenrud.
Warsztaty BEZPŁATNE, wymagane są zapisy!
Dodatkowe informacje oraz zapisy na warsztaty
Aneta Zasucha
tel. +48 (32) 259 90 40 wewn.13
edukacja@bwa.katowice.pl
LIczba miejsc ograniczona.
projekt edukacyjno-artystyczny DO SZTUKI GOTOWI START! Harmonogram działań w ramach 9. edycji: 14—17 lipca 2020 r. — warsztaty i akcja artystyczna pt. „Powrót do...
Podczas warsztatów skupimy się na rozwoju ciała na kilku najistotniejszych płaszczyznach. We wspólnej pracy będziemy uczyć się panować nad swoim ciałem, głosem, oddechem, a także uruchomimy wyobraźnię i ekspresję poprzez ruch i taniec. Wprowadzimy ludzi w magiczny świat teatru, pieśni i tańca. Będziemy odkrywać możliwości swojego ciała w niecodzienny sposób, które przydadzą się w codziennym życiu. Poruszane przez nas zagadnienia będą uniwersalne i otwarte nie tylko na osoby ze środowiska teatralnego, ale przede wszystkim na „zwykłego przechodnia”.
Każde spotkanie poruszać będzie inne zagadnienie, więc warsztaty nie wymagają kontynuacji — można dołączyć do nas w połowie procesu lub wybrać interesujące zagadnienia.