drugi cykl warsztatów twórczych z aktorami teatru tańca
Harmonogram
• 5 i 6 czerwca (wtorek i środa) — Siła obecności i zmysłów
• 11 i 12 lipca (środa i czwartek) — Emocje i ekspresja ciała
• 1 i 2 sierpnia (środa i czwartek) — Wyobraźnia i improwizacja
• 5 i 6 września (środa i czwartek) — Relaksacja i głos
Każde spotkanie zaczyna się o godz. 18.00 i kończy o godz. 21.00. Spotkania nie wymagają kontynuacji — można dołączyć do nas w połowie cyklu lub wybrać interesujące zagadnienia.
Prowadzący
Jakub Margosiak — pomysłodawca i założyciel Living Space Theater. Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie oraz wolny słuchacz na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Był asystentem prof. Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej w ramach przedmiotu „Techniki taneczne” w PWST Kraków. Stypendysta Rektora PWST oraz stypendysta Prezydenta Miasta Tarnowa i Gminy Miasta Tarnów. Członek International Dance Comittee. Poprowadził warsztaty I wygłosił wykład podczas International Dance Symposium „Dancing in the Body of Nature” organizowanego przez International Dance Committee of the International Theatre Institute w ramach 35th ITI World Congress w Segowii (Hiszpania). Ponadto brał udział w International Summer Program organizowanym przez Roberta Wilsona w Watermill Center w Nowym Jorku oraz w rezydencji artystycznej w ramach Festiwalu AgitAgueda w Portugalii.
Grzegorz Łabuda — Współzałożyciel Living Space Theatre. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Otrzymał Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne w 2016 roku. Wykładowca podczas V Sympozjum Tańca w ramach Międzynarodowego Kongresu Teatralnego w Segovii (2017). Finalista międzynarodowego konkursu choreograficznego „3…2…1… taniec” w NCK w Krakowie oraz międzynarodowego konkursu „Open Stage” w Amsterdamie. Współtworzył uliczne performansy oraz prowadził cykl warsztatów tańca i ruchu w ramach projektu edukacyjno-artystycznego „Do sztuki gotowi start!” organizowanego przez Galerię Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach (2014—2017). Uczestnik projektu badawczego „Joy of discovery” w Chinach. Aktor tancerz w spektaklach Jacka Łumińskiego, Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej, Katarzyny Raduszyńskiej, Radosława Rychcika, Edana Gorlickiego, Wojciecha Farugi, Macieja Kuźmińskiego. Obecnie współtworzy własne spektakle i prowadzi warsztaty twórcze.
Koszt
Wejściówka na jeden warsztat (środa lub czwartek): 29 zł
Karnet na dwa spotkania: 50 zł
Miejsce
Galeria Sztuki Współczesnej BWA
Zapisy
tel. +48 (32) 259 90 40 wewn.13
edukacja@bwa.katowice.pl
Liczba miejsc ograniczona.
W przypadku zbyt małej liczby chętnych zastrzegamy sobie prawo do zmiany terminu warsztatów.
Klub Sztuk Galerii BWA — warsztaty twórczej aktywności Klub Sztuk przy Galerii BWA to warsztaty twórczej aktywności, w ramach których uczestnicy zapoznają się z różnorodnymi...
cykl warsztatów twórczych z aktorami teatru tańca Zapraszamy młodzież i osoby dorosłe z pasją i zaangażowaniem, bez względu na poziom zaawansowania. Zajęcia skierowane są do każdego, kto chce...
Zapraszamy młodzież i osoby dorosłe z pasją i zaangażowaniem, na kolejny cykl warsztatów ruchowo-aktorskich! Zajęcia skierowane są do każdego, kto chce popracować nad sobą i aktywnie spędzić czas wolny. Bez względu na poziom zaawansowania, wystarczą chęci!
Zajęcia będą bazować na elementach techniki aktorskiej Michaiła Czechowa, która pomaga w odkryciu potencjału naszego ciała i możliwościach naszej wyobraźni. Podczas zajęć poruszymy zagadnienia obecności, pełniejszego odbierania bodźców, siły i znaczenia gestu, ekspresji poprzez ciało. Będziemy pozbywać się zbędnego napięcia, które towarzyszy nam w życiu codziennym.
Głównym aspektem zajęć będzie praca z wyobraźnią poprzez ciało. Dzięki wyobraźni i wizualizacjom możemy przeżyć fascynującą podróż — wiele się o sobie nauczyć i odkryć to, co jeszcze nam nieznane… Będziemy skupiać się na świadomości własnego ciała. Poprzez pracę indywidualną i ćwiczenia grupowe nauczymy się reagować na otoczenie i drugiego człowieka, pobudzimy zmysły do działania, a także będziemy wyrażać się poprzez ruch.