„Przyjaciel Małego Księcia” — spektakl dla dzieci
Termin
20 września 2020 roku
godz. 14.00
Miejsce
Galeria Sztuki Współczesnej BWA
Wstęp BEZPŁATNY, wymagane zapisy!
e-mail: edukacja@bwa.katowice.pl
Liczba miejsc ograniczona.
Zapraszamy dzieci w każdym wieku! :)
Lufcik na korbkę — Kolektyw artystyczny oferujący pełnowymiarowe spektakle oparte na motywach legend i symboli popkulturowych. Z udźwiękowieniem na żywo oraz z wykorzystaniem różnych technik teatralnych, angażujące kilkuosobowy zespól aktorski. Dodatkowej, niesamowitej aury dodaje tym historiom fakt, że twórcy spektaklu zabierają widza w świat lalek, masek, baletu, kuglarstwa i przeróżnych niekonwencjonalnych form wywodzących się z antycznych i średniowiecznych tradycji teatralnych.
projekt edukacyjno-artystyczny DO SZTUKI GOTOWI START! Harmonogram działań w ramach 9. edycji: 14—17 lipca 2020 r. — warsztaty i akcja artystyczna pt. „Powrót do...
Jak to jest zgubić przyjaciela? A później znaleźć ich aż kilkunastu? Tego możecie się dowiedzieć już 20 września w Galerii BWA. Historia Małego Księcia ma wiele wymiarów i kontekstów. Tym razem poznamy ją z perspektywy Lisa. W czasie spektaklu Przyjaciel Małego Księcia", dzieci wraz z aktorami odbędą podróż, podczas której dowiedzą się, czym jest przyjaźń, odpowiedzialność za bliskich oraz wsłuchają się w głosy Róży, Lisa i wyciszającej burzy. Będzie kameralnie, wzruszająco i zabawnie, a do tego muzycznie. Interaktywne przedstawienie utrzymane w nurcie teatru animacji w wykonaniu kolektywu teatralnego Lufcik na Korbkę. Spektakl z towarzyszeniem muzyki skrzypcowej na żywo — zarówno klasycznych kompozycji, utworów autorskich, jak piosenek znanych i lubianych. Piosenka Lisa napisana przez Mateusza Świstaka z Baśni na Warsztacie.
Spektakl „Przyjaciel Małego Księcia” zrealizowano w ramach programu „Partnerstwo dla książki” dofinansowanego ze środków MKiDN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w projekcie „Baobaby, róże, lisy, Mały Książę i urwisy”.
W 2020 r. projekt Do Sztuki Gotowi Start! dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.