DŹWIĘCZNOŚĆ! — warsztaty z Asi Miną w ramach projektu DO SZTUKI GOTOWI START!
Joanna Bronisławska / Asi Mina — muzyk, pedagog, animatorka kultury, aktywistka. Urodziła się w 1975 roku w Katowicach gdzie mieszka do dzisiaj. Artystka związana z wytwórnią niezależną mik.musik.! Członkini zespołów Mołr Drammaz i The Complainer, które współtworzyła z bratem Wojciechem Kucharczykiem.
Solowo zadebiutowała w 2006 r. płytą Wszystko mam!Tylko gdzie? Na koncie ma wiele koncertów i akcji artystycznych w kraju i za granica (m.in. OFF Festival Katowice, Opener Festival Gdynia, Ars Cameralis Katowice, Nowa Muzyka Katowice, Malta Festival Poznań, Unsound Festival Kraków, c-side Festival Izrael, SKIF San Petersburg, Subtropic Festival Miami, Puls Londyn).
Od 20 lat zajmuje się pozasystemową edukacją muzyczną. Prowadzi liczne autorskie warsztaty muzyczne.
Była kuratorem sceny dziecięcej EUgeniusz, która odbyła się w 2011 r. w Warszawie z okazji Inauguracji Przewodnictwa Polski w Radzie UE. Z tej okazji nagrała płytę pt. Wybiegły!
W 2011 i 2014 r. nominowana do tytułu KULTURYSTA ROKU — nadawanego przez Polskie Radio Program Trzeci Trójka.
Jest Ambasadorem MUZYKOTEKI SZKOLNEJ.
W 2014 r. odbyła się premiera jej płyty pt. BIAŁO na podstawie próz Mirona Białoszewskiego z tomu Szumy, zlepy, ciągi, które ukazały się nakładem wydawnictwa BÓŁT records i mik.musik.!.
W 2015 r. we współpracy z magazynem o muzyce współczesnej Glissando, Muzykoteką Szkolną i Narodowym Instytutem Audiowizualnym ukazała się płyta z nagraniami dokumentalnymi z lekcji muzyki i warsztatów, które prowadzi pt. jest LEKCJA jest TEMAT.
Przez ostatni rok była zaangażowana w polsko-islandzki projekt artystyczny Ultima Thule — EfterSóleyAsiKids, realizowany przez Filmotekę Narodową i Akademię Filmową w Reykjaviku.
Jest członkiem Rady UNESCO odkąd Katowice dołączyły do sieci Miast Kreatywnych w dziedzinie muzyki. Obecnie wspólnie z Instytucją Kultury Katowice Miasto Ogrodów tworzy MUZYKODROM — stacja lotów muzycznych, miejsce dla dzieci, gdzie odbywają się cykliczne warsztaty pracy z dźwiękiem.
Lubi ludzi. Ciągle gdzieś biegnie. Dużo rozmyśla.
Dodatkowe informacje oraz zapisy na warsztaty:
Aneta Zasucha
tel. +48 (32) 259 90 40 wewn.13
edukacja@bwa.katowice.pl
projekt edukacyjno-artystyczny DO SZTUKI GOTOWI START! Harmonogram działań w ramach 9. edycji: 14—17 lipca 2020 r. — warsztaty i akcja artystyczna pt. „Powrót do...
akcje artystyczne Marii Parczewskiej i Janusza Byszewskiego w ramach projektu DO SZTUKI GOTOWI START! 10 września 2016 r. godz. 10.00, Rynek w Katowicach Pozytywnie od samego rana — Maria Parczewska Od lat, wraz ze wzrostem zainteresowania wiedzą...
interaktywne widowiska teatralne z aktorami Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach Park Powstańców Śląskich w Katowicach, na Przystanku Śniadanie W krainie Peri 28 sierpnia 2016 r., godz. 12.00 Zapraszamy wszystkie dzieci,...
DŹWIĘCZNOŚĆ! — warsztaty z Asi Miną w ramach projektu DO SZTUKI GOTOWI START! Warsztaty „Instrumenty perkusyjne” 3 września 2016 r. godz. 10.00 Warsztaty „Instrumenty z odzysku” 3 września 2016 r. godz....
Warsztaty „Instrumenty perkusyjne”
3 września 2016 r. godz. 10.00
Warsztaty „Instrumenty z odzysku”
3 września 2016 r. godz. 11.00
Warsztaty „Instrumenty organiczne”
3 września 2016 r. godz. 12.00
Konieczna obecność rodziców, ze względu na bezpieczeństwo podczas używania narzędzi.
Można wziąć udział w trzech warsztatach lub tylko w wybranych.
Warsztaty bezpłatne, dla dzieci 7+ lat.
Dźwięki towarzyszą nam od początku do końca naszego życia. Są wszędzie, a ich różnorodność sprawia, że każdy znajdzie te, których słuchanie sprawia mu przyjemność i takie, których po prostu nie może znieść. Nie mam tu na myśli jedynie gatunków muzycznych, chodzi także o odgłosy, szumy, pluski, szmery, warkoty, stuki i zgrzyty.
W czasie warsztatów, będziemy mogli poznać niektóre z tych brzmień, wsłuchać się w nie, zobaczyć i poznać źródło ich pochodzenia. Poznamy instrumenty perkusyjne z różnych stron świata specjalnie stworzone do grania, instrumenty z odzysku — czyli śmieci, które dostały drugiego życia: zagramy na foli bąbelkowej, workach foliowych, peszlu, gazetach, plastikowych kubkach. A na koniec dowiemy się co w marchewce piszczy, jak szeleszczą łupiny cebuli, jak kłapie bakłażan i jak się gra porem. Moc instrumentów warzywnych jest zaskakująca a do tego pachnąca i jadalna!
Projekt DO SZTUKI GOTOWI START! jest realizowany przez Galerię Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach od 2012 roku. Głównym celem projektu jest twórcza aktywizacja mieszkańców Katowic poprzez inicjowanie wydarzeń artystycznych w różnych zakątkach miasta.
Idea i koordynacja: Aneta Zasucha