Wydobyć dźwięk, uwolnić ruch — bezpłatne warsztaty beatboxowo-taneczne
Termin
28 lutego, godz. 18.00—21.00
Miejsce
Galeria Sztuki Współczesnej BWA
Prowadzący
Jan Elf Czerwiński — naukę beatboxu rozpoczął jako samouk w 2006 roku, kontynuując jako uczeń Bladego Krisa. Od 2009 występuje publicznie jako beatboxer podczas wydarzeń artystycznych w Trójmieście. Członek chóru „No Saints” w Gdańsku. Mistrz Polski 2018 w używaniu loopstacji. Na doświadczenie Jana Elfa jako nauczyciela składają się udzielane od 2014 roku lekcje indywidualne, warsztaty grupowe, prowadzenie obozów szkoleniowych (Good Camp). Artysta aktualnie pracuje nad materiałem na debiutancką płytę tworzoną wyłącznie przy użyciu głosu.
Anna Mikuła — absolwentka Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Czynnie pracuje w zawodzie aktorki – tancerki w Polsce oraz za granicą. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne. Współzałożycielka Living Space Theatre. Warsztaty z tańca współczesnego i teatralno–taneczne prowadzi od 2014 roku – m.in. w kompanii tanecznej Jens van Daele Burning Bridges (Holandia), kompanii Transe-en-Danse (Belgia), podczas obozów artystycznych „Interkamp” w firmie BTA Kompas, w ramach działalności Living Space Theatre.
Warsztaty są bezpłatne, obowiązują zapisy! Liczba miejsc ograniczona.
Zapisy
tel. +48 (32) 259 90 40 wewn.13
edukacja@bwa.katowice.pl
Klub Sztuk Galerii BWA — warsztaty twórczej aktywności Klub Sztuk przy Galerii BWA to warsztaty twórczej aktywności, w ramach których uczestnicy zapoznają się z różnorodnymi...
Potrzeba wytwarzania muzyki, kreowania dźwięków, melodii, a także poruszania się na różne sposoby towarzyszyła człowiekowi od zarania dziejów. Te warsztaty łączą dwie dziedziny: beatbox — formy rytmicznego tworzenia dźwięków za pomocą aparatu mowy oraz tańca współczesnego — czerpiącego w tym przypadku z naturalnych, fizjologicznych możliwości ekspresji ciała, skupiającego się na impulsie i intencji do ruchu.
Zajęcia obejmują: rozgrzewkę oddechową i głosową, naukę podstaw beatboxu, nagrywanie dłuższych fragmentów muzycznych za pomocą tzw. loopstacji, kolektywne ćwiczenia i gry ruchowe, tworzenie kombinacji opartych na elementach tańca współczesnego, a przede wszystkim: reagowanie ruchem na dźwięk i dźwiękiem na ruch, czyli różnorakie połączenia obu dziedzin w zadaniach twórczych.
Dla kogo?
Zajęcia przeznaczone są dla osób powyżej 16 roku życia, ciekawych doświadczenia wyżej opisanej „hybrydy”, chętnych do pracy zespołowej i indywidualnego treningu własnych umiejętności. Poziom zaawansowania nie ma znaczenia — formuła warsztatów jest otwarta!