warsztaty makrofotografii z Magdą Wasiczek
Magdalena Wasiczek Nikx (1973) — absolwentka Filologii Ukraińskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Swoje zainteresowania artystyczne realizuje w obszarze fotografii przyrodniczej oraz makrofotografii, tworząc oryginalne obrazy świata przyrody. Wypracowała sobie w tej dziedzinie własny, poetycki styl, który określa mianem malarstwo bokehowe.
„Po pierwszym zachłyśnięciu się dużymi powiększeniami mój sposób patrzenia i pokazywania tego co mi w duszy gra zaczął ewoluować. Od klasycznych fotografii makro do bardziej malarskich, wręcz impresjonistycznych obrazów, gdzie ważniejsza staje się gra kolorów i świateł, niż encyklopedyczny, zgodny z rzeczywistością zapis otaczającego nas świata.”
Artystka ukazuje przyrodę w odrealniony, baśniowy sposób, dzięki czemu fotografie mają niezwykły, oniryczny charakter.
W krótkim czasie stała się postacią opiniotwórczą, kształtującą nowe trendy w fotografii makro.
Prezentowała swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą (Wielka Brytania, Australia, Moskwa, Niemcy, Francja).
Jest laureatką wielu wyróżnień i nagród w konkursach fotograficznych w Polsce i zagranicą, w tym w konkursach pod patronatem międzynarodowych organizacji fotograficznych FIAP i PSA.
Jako pierwsza w Polsce wygrywając międzynarodowy konkurs w Anglii otrzymała tytuł International Garden Photographer of the Year 2012.
Ma na swoim koncie publikacje w magazynach fotograficznych w Polsce i na świecie (DFV, Foto-Kurier, Foto,Digital Camera, Amateur Photographer, DIGITAL PHOTOGRAPHY, PRACTICAL PHOTOSHOP, N-Photo, Natures Best Photographer, LeNs oraz innych magazynach i albumach, np. International Garden Photographer, Better Plant and Garden Photography a nawet VOGUE Italy oraz DUZHE Magazine w Chinach czy El Mercurio i Paula w Chile.
Witajcie w mojej bajce czyli makroprzestrzenie Magdy Wasiczek
Zajęcia przeznaczone są zarówno dla osób początkujących, jak i dla Tych bardziej zaawansowanych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat fotografii kwiatów i owadów. Dla osób otwartych i kreatywnych, którzy nie tylko chcą robić zdjęcia poprawne techniczne, ale też inne niż wszystkie.
Dzień pierwszy poświęcony będzie na zajęcia teoretyczne.
Otworzę dla Was moją fotograficzną torbę i omówię używany przeze mnie sprzęt oraz techniki jakie stosuję. Na przykładach zdjęć z mojego portfolio zaprezentuję działanie różnych obiektywów, nakładek, konwerterów. Omówię niektóre kruczki i sztuczki jakie stosuję by zdjęcia nie były jedynie encyklopedyczną dokumentacją świata roślin i owadów, ale miały w sobie troszkę poezji i magii. Powiem też jak radzić sobie ze światłem oraz brakiem światła i jak obejść się bez lampy. Będzie również kilka słów o postprodukcji.
Będę chciała również lepiej poznać się z Wami. Poproszę więc wszystkich uczestników by zabrali ze sobą kilka zdjęć (na płycie CD lub pendrive), które najlepiej pokazują wasze spojrzenie na świat przyrody oraz stopień zaawansowania fotograficznego.
Dzień drugi — plener.
Wszystko o czym była mowa pierwszego dnia będziemy starali się wprowadzić z teraz w życie. Będę służyła Wam radą i pomocą. Osoby fotografujące na Nikonach będą mogły spróbować pracy zarówno na klasycznych obiektywach makro jak i zapoznać się z magią starych manualnych obiektywów na M42, które znajdują się w moim posiadaniu. Osoby pracujące na innych systemach mogą zaopatrzyć się w przejściówki na M42 by również móc skorzystać z mojej szklarni.
Ponieważ jestem praktykiem a nie teoretykiem, będę chciała maksymalnie wykorzystać czas w plenerze. Na bieżąco więc, korzystając z dobrodziejstw wyświetlaczy, będziemy korygować ewentualne błędy, np. w kadrowaniu gdyż nie wystarczy nam już czasu na powrót do bazy i omawianie Waszych prac.
W razie brzydkiej pogody — przeprowadzimy zajęcia praktyczne korzystając z roślin w doniczkach lub kwiatów ciętych i światła zastanego w pomieszczeniu.
Magda Wasiczek
Terminy: 31 maja i 1 czerwca — w godz. 10.00—14.30
Cena: 199 zł
Zapisy:
tel. +48 (32) 259 90 40 wewn. 13
lub Aneta Zasucha: 510 853 090
edukacja@bwa.katowice.pl
Liczba miejsc ograniczona.
W przypadku zbyt małej liczby chętnych zastrzegamy sobie prawo do zmiany terminu warsztatów.
Zgłoszenia należy wysyłać na adres: edukacja@bwa.katowice.pl